Astrology, Stars

Akrep Yeniayı,

Oldukça elektrik yüklü bir yeniaya ilerliyoruz. 28 Ekim sabah saatlerinde Akrep burcunun 4 derecesinde Uranüs etkili bir yeniay yaşayacağız.

Uranüs sembolik olarak isyan ve ayaklanmaları, beklenmeyen ve çok ani gelişen konuları, kriz ve çalkantıları, devrim niteliğindeki gelişmeleri kısacası öngörülemez olayları sembolize eder. Hayatımızda beklemediğimiz gelişmeleri gündeme alan Akrep yeniayı şok edeci sarsıntıları ve köklü değişimleri beraberinde getirebilir. Burada önemli olan yaşanabilecek değişimlere direnç göstermemek. Yeniay bizim sıkı sıkı bağlandığımız her ne varsa bu konuda güvenlik alanımızın sarsıldığını hissettirebilir.

Kendi haritasında yeniay ilişkiler aksında ve yeniayın haritasında Terazi burcu yükseliyor. Dolayısıyla odak noktamız ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar.. İkili ilişkiler açısından oldukça ani gelişmeleri hayatımıza getirecek olan yeniayda beklenmeyen ayrılıklar ve yıldırım hızında başlayan aşklar ön planda. Ancak işin içinde Uranüs olduğundan dolayı her iki durumda da stabilite sağlamak zor. Bitti dediğiniz ilişki bir anda tekrar hayat bulabilir veya çok hızlı başlayan bir ilişki yine aynı hızda sonlabilir. Zira Merkür’de retro hareketine başlayacak. Açıkçası neye uğradığımızı şaşırabileceğimiz etkiler hakim gökyüzünde.

İlişkilerin yanı sıra şok edici sarsıntıları para piyasaları ve şahsi finansal dengelerimiz ile ilgili de yaşayabiliriz. Yeniay haritasında hal böyleyken gerek ilişkiler gerek finansal konularda dürtüsel davranışlardan, riskli yatırımlardan kaçınmakta fayda var. Yoğun duyguları içinde barındıran bu süreçte şüphe, kıskançlık, nefret, intikam gibi duygularla hareket etmek ilişkileri kopartıp atabilir.

Elbette kolektif bir gezegen işin içerisindeyse bir noktada da elimizden bir şey gelmeyecek ve olması gereken veya bizim yapmaya cesaret edemediğimiz ne varsa onu deneyimleyeceğiz. Merkür’ün de gölgeli günlerde olduğu yeniay haftasında arka planda dönen gizli kapaklı işlerin de ortalığa saçılması an meselesi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X